Savoir vivre je slovné spojenie, ktoré z francúzštiny preložíme ako "umenie žiť".
Vo frankofónnych krajinách toto spojenie tiež označuje znalosť zdvorilosti, elegancie, dobrých mravov a bontonu.
Prenesene sa používa na označenie pre človeka, ktorý si užíva radosti života a sveta.
Cieľom blogu je podeliť sa primárne o môj spôsob užívania a vychutnávania si radostí života a sveta a sekundárne zdieľať zaujímavé informácie a piktogramy spadajúce do témy "savoir vivre" z hľadiska bontonu, elegancie, dobrých mravov.

12. novembra 2015

Celozrné čokoládové muffiny

Ešte dávnejšie som kúpila papierové košíčky na muffiny, keďže som sa chcela naučiť piecť túto dobrotu. Doma som mala všetky ingrediencie, takže nastal vhodný čas na výzvu.

Nezvyknem piecť cez pracovný týždeň, ale dnes som urobila výnimku a večer som strávila v kuchyni. Bola to moja muffinová premiéra a s očakávaním vyberala muffinky z plechu. Pri ich príprave som postupovala podľa tohto receptu.

Aký je váš naj recept na muffiny?4 komentáre:

 1. Slávko, u nás nejvíce frčí muffinky s ořechy a nebo cibulové, děkuji za tip na další recept, vypadají krásně, určitě je vyzkouším .... Přeji ti krásný a pohodový nový rok a veselého Silvestra .... Marki

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Marki, podľa akého receptu pečiete muffiny s orechami? Od rodičov mám dosť veľkú zásobu orechov, tak by som vyskúšala :-)

   Odstrániť
 2. U nás mají spíš úspěch cupcakes s cukrovou polevou, ale na vánoce milujeme skořicové mufiny

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Janka,
   na cupcakes sa tiež chystám, viete mi dať váš overený recept? A škoricové muffiny tiež znejú skvele. Mám ešte v zásobe škoricu z Maurícia, tak by som tiež vyskúšala.

   Odstrániť