Savoir vivre je slovné spojenie, ktoré z francúzštiny preložíme ako "umenie žiť".
Vo frankofónnych krajinách toto spojenie tiež označuje znalosť zdvorilosti, elegancie, dobrých mravov a bontonu.
Prenesene sa používa na označenie pre človeka, ktorý si užíva radosti života a sveta.
Cieľom blogu je podeliť sa primárne o môj spôsob užívania a vychutnávania si radostí života a sveta a sekundárne zdieľať zaujímavé informácie a piktogramy spadajúce do témy "savoir vivre" z hľadiska bontonu, elegancie, dobrých mravov.

27. septembra 2015

Doma s Madam Chic

Knihu som si vybrala sama ako darček k jednému z mojich sviatkov. Je to voľné pokračovanie od autorky Jennifer L. Scott Lekcie Madam Chic, ktorú som zatiaľ nemala možnosť prelistovať.Kniha si dáva za cieľ priniesť návod ako viesť doma šťastný, zmysluplný a moderný život. Časť knihy je venovaná životu s deťmi (pre mňa zatiaľ neaktuálna podtéma), časť hovorí o rutine, ktorá nám pomôže zvládať každodenné aktivity v domácnosti bez zbytočného stresu. Hovorí o radostiach rána, popoludnia a večera.

Ak by som mala zhodnotiť obsah, čakala som viac. Niektoré informácie sú len recyklované témy a nič nové som sa k danej téme nedočítala. 

Avšak kniha obsahuje aj veľa zaujímavých tipov, napr. aké skladby pri akej príležitosti počúvať, aké vône sviečok sú vhodné pre tú ktorú príležitosť, či ako urobiť rodinnú udalosť z jedla, ktoré sme si dali doručiť. Sú v nej aj recepty na koláčiky a iné dobroty na formálne či menej formálne udalosti, ktoré doma zorganizujeme. Autorka poskytla odporúčanie pre univerzálne kúsky šatníka, ktoré by mala mať každá chik žena.

Preto ak zhodnotím komplexne, nebola to zbytočná kúpa.
Tento typ kníh väčšinou čítam dvakrát - prvýkrát postupne stranu po strane a druhýkrát už len tie state, ktoré majú pre mňa pridanú hodnotu. 

A čo vy? Máte radi tento typ kníh, ktoré nám radia ako si zorganizovať domácnosť či dávajú rady na rôzne témy?

2 komentáre:

  1. Pravdu ti poviem, ked dostanem nieco podobne, tak si ju precitam, ale nekupujem si tento druh knih. Lebo aj keby som si ju precitala, asi by som sa tym neriadila. Ale to je vlastne povahou ludi.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Súhlasim, že tento druh kníh často stojí doma na poličke a rady z nej sa v bežnom živote nezautomatizujú. Ani neviem prečo, ale láka ma tento druh kníh:)

    OdpovedaťOdstrániť